Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Trójwymiarowa technologia

Technologia skanowania 3D

skanowanie 3d łódź

Aby utrzymać się na wymagającym współczesnym rynku musimy korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak drukowanie w trzech wymiarach. Taki druk możemy wykorzystać do wytwarzania prototypów ale i również do kopiowania skomplikowanych elementów w identycznych, chodź nie licznych sztukach. Jeśli nasz model który chcemy w taki sposób stworzyć został zaprojektowany w specjalnie to tego celu stworzonym programie, wystarczy załadować projekt do drukarki. Jednak jeśli nasz model jest wykonany ręcznie, będziemy zmuszeni do zeskanowania go. Jeśli nie mamy odpowiedniego skanera możemy skorzystać z firm oferujących taką usługę. Jeśli zaczniemy szukać w wyszukiwarce internetowej „skanowanie 3d łódź” znajdziemy dużo firm z tego sektora nowoczesnych technologii. Dzięki niskiej cenie i bardzo dokładnych maszynach możemy w stosunkowo tani sposób replikować nasze przedmioty.

Do czego możemy wykorzystać trójwymiarowe drukowanie?

Zastosowań jest wiele. W przemyśle popularne jest wykonywanie prototypów. Projekt wykonany na takiej drukarce będzie stworzony znacznie szybciej niż wykonywany na tokarkach czy frezarkach. Dodatkowo można drukować przedmioty o strukturze zamkniętej. Co oznacza że możemy drukować przedmioty bez szwów a w ich wnętrzu umieszczać odpowiednie mechanizmy. Przykładowo, łożysko o takiej strukturze możemy wykonać tylko dzięki zastosowaniu takiej technologii. Przez to że nie mamy w nim szwów nie musimy się martwić o dostanie się do jego wnętrza brudu, to z kolei prowadzi do przedłużenia żywotności łożyska.

Jednak nie każdą firma zajmuje się projektowaniem mechanizmów.

Te z sektorów bardziej artystycznych również mogą brać garściami korzyści z druku 3d. Jeśli taki zakład otrzyma zamówienie na ograniczoną liczbę figurek, nie musi każdej wykonywać ręcznie. Po wykonaniu pierwszej może takową zeskanować. Dzięki temu zostanie ona przeniesiona do środowiska wirtualnego, co umożliwi kopiowanie figurki w dowolnej ilości i zaoszczędzeniu czasu na rzemieślnicze wykonywanie ich.

Jak widzimy jest to niezwykle przestronna technologia, coraz bardziej przystępna oraz dzięki rozwojowi coraz tańsza.