Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Patent na złodzieja

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z przeróżnymi patentami i rozwiązaniami, które mają zabezpieczyć nas przed różnymi atakami ze strony włamywaczy – jednym z nich jest inteligentny dom.

 inteligentny dom

Walcz ze złodziejem

Sposobów jest oczywiście tak wiele, jak dużo jest osób, które zawodowo zajmują się tym zagadnieniem. Sposoby walki z włamywaczami spowodowały pozytywny efekt. Precedens ten nie jest już bowiem tak powszechny i często spotykany, jak miało to miejsce kiedyś. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, obawa przed włamywaczami była o wiele bardziej uzasadniona. Nie istniały bowiem tak liczne i skuteczne zabezpieczenia, jak ma to miejsce obecnie. Drzwi antywłamaniowe, czy atestowane zamki o skomplikowanej budowie nie były praktycznie wcale dostępne i stosowane. Jedynie najbogatsze osoby mogły sobie pozwolić na takie wydatki. Obecnie jednak, skuteczne zamki oraz trudne do sforsowania drzwi stanowią swego rodzaju standard i nikogo już nie dziwią.

 Nowe sposoby

Obecnie jednak, ludzie decydują się na jeszcze bardziej skuteczne rozwiązania w tej dziedzinie. Są to mianowicie różne odmiany alarmów. Działanie tego systemu polega na umieszczeniu w domu lub innym miejscu specjalistycznych czujników ruchu. Są one włączane na przykład na czas nocy. W przypadku naruszenia linii lasera przerywany jest obieg prądu, wysyłany jest automatyczny sygnał do ochrony, która wzywana jest na miejsce. Dodatkowo, uruchamiany jest głośny sygnał dźwiękowy, który ma odstraszyć potencjalnego włamywacza. Sterowanie alarmem może być przeprowadzane w różny sposób. Najpopularniejsze jest oczywiście umieszczenie panelu sterującego przy wejściu do inteligentnego domu.
 inteligentny dom

Nowe rozwiązanie dla domu

Domownicy uruchamiają system przed wyjściem oraz dezaktywują go po powrocie przy pomocy specjalnie nadanego kodu lub hasła. Inteligentny dom jednak lepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania. Zastosowany w tym przypadku system jest bowiem bardziej zintegrowany z samym użytkownikiem oraz możliwe staje się łatwiejsze informowanie w razie realnego zagrożenia.

Z całą pewnością docenią to osoby chcące uzyskać ochronę domu na najwyższym poziomie.