Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Najdłuższy tunel na świecie

Tunele są obecnie coraz bardziej popularne w każdym zakątku świata. Zastosowanie ich pozytywnie wpływa na poruszanie się pojazdów po drogach. Oficjalnie najdłuższym tunelem w Polsce jest tunel pod Martwą Wisłą, który znajduje się w Gdańsku.

Najdłuższe tunele

Tunel pod Martwą Wisłą ma długość, aż 1377 metrów, co daje mu przewagę nad innymi tunelami, które znajdują się na terenie Polski. Tunel ten posiada dwie jezdnie. Wyróżnić również można Tunel Wisłostrady, który znajduje się w Warszawie. Jego długość to, aż 930 metrów. Obecnie w Polsce w trakcie budowy są tunele o wiele dłuższe, które zostaną otwarte prawdopodobnie w 2020 roku. Zaliczyć można do nich między innymi Tunel Zakopianki lub Tunel drogi ekspresowej S2. Najdłuższy tunel na świecie to Lærdal Tunnel, który łączy dwie norweskie miejscowości: Lardal i Aurland. Całkowita długość tego ogromnego tunelu sięga, aż 24510 metrów. Cała budowa zakończyła się w 2000 roku i kosztowała ponad 520 milionów. Tunel jest nie tylko najdłuższym tunelem na świecie, ale również najbardziej bezpiecznym.

Tunele na świecie

Z całą pewnością, trzeba również zwrócić uwagę na Tunel Qinling Zhongnanshan, który jest na drugim miejscu najdłuższych tuneli na całym świecie. Znajduje się on w chińskiej prowincji Shaanxi. Posiada on, aż 8020 metrów długości. Z tego tunelu korzysta na prawdę ogromna ilość osób w ciągu doby. Oprócz tego na uwagę zasługuje Tunel drogowy Świętego Gotarda, który znajduje się w Szwajcarii. W 1980 roku to właśnie ten tunel był najdłuższym tunelem na świecie, aczkolwiek w tej chwili zajmuje on trzecie miejsce. Na świecie istnieje wiele długich tunelów, między innymi zaliczyć można do nich jeszcze, takie obiekty jak: Tunel Folgefonn, Tunel Mont Blanc, Tunel Hsuehshan lub Tunel Arlberg. W Polsce również znajdują się długie tunele, takie jak na przykład: Tunel kolejowo-drogowy w Gdańsku lub Tunel Emilia.

Najdłuższy tunel na świecie sięga, aż 24510 metrów, co jest ogromną długością. Obecnie w budowie jest wiele tunelów, które mogą okazać się o wiele dłuższe.