Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Miernik smogu

Zima jest bardzo ciężkim okresem dla naszego zdrowia. Nie jest to tylko to, że jest zimno i kiedy zmarzniemy może złapać nas przeziębienie, bądź grypa. Jest to również okres gdzie cierpią nasze drogi oddechowe i płuca. Zima jest okresem grzewczym, co oznacza, że ilość smogu jest bardzo duża. Dużo słyszy się o tym, że Kraków jest jednym z najbardziej zanieczyszczanych przez smog miastem na świecie! Wydaje się, że na wysoki wskaźnik smogu głównie narażone są wielkie miasta w dobrze rozwijających się państwach, gdzie bardzo dobrze funkcjonuje przemysł. Nie jest to jednak prawda. Na zanieczyszczenie powietrza narażone są również małe miasta czy wsie. Składa się na to wiele czynników. Jednym z nich z pewnością jest ukształtowanie terenu. Przykładem jest wyżej wymieniony Kraków, który znajduje się wśród wzniesień, a smog ‚opada’ na całe miasto, a niska temperatura powoduje, że zanieczyszczenia trzymają się blisko ludności. Drugim czynnikiem mogłoby być to czym ogrzewamy swoje domy. Wybór jest tutaj ważny, ponieważ to przez właśnie nasze złe wybory powietrze jest tak ‚brudne’. Wydaje mi się, że najlepszym wyborem jest ogrzewanie gazowe, które nie wywołuje szkodliwych czynników do powietrza. Jest to niestety jednak opcja droższa od pozostałych i musimy wydać na takie ogrzewanie więcej pieniędzy. Nie każdego jednak stać na taki wybór. Może w przyszłości władze postanowią walczyć ze smogiem i dostaniemy dofinansowania? Jest to chyba mało realne, ale możemy gdybać o różnych rozwiązaniach dla nas korzystnych.

miernik smogu

Istnieje takie urządzenie jak miernik smogu. Zyskały one na popularności w ostatnich latach, gdy na poważnie zaczęto przejmować się zanieczyszczeniami powietrza. Urządzenie to mierzy jak dużo smogu jest w powietrzu i jak bardzo szkodliwe jest to dla naszego organizmu. Prawdopodobnie niejednokrotnie słyszeliśmy w telewizji, głównie w pogodzie, gdy pogodynka podaje nam nam tą miarę.
W ostatnich czasach stały się dosyć popularne maski, które zakładamy na twarz. Filtrują one powietrze, by do naszych dróg oddechowych nie dotarły szkodliwe związki. Niektórzy ludzie wyśmiewają te maski i mają je za wymysł. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że to może nas uchronić przed poważnymi chorobami, które mogą wystąpić po dłuższym czasie przebywania w miejscach zanieczyszczonych. Może pojawić się astma, niewydolności oddechowe, choroby nowotworowe, a nasza odporność organizmu znacznie spada. Nie możemy jednak popadać w skrajność i nie wychodzić z domu – jest to po prostu niemożliwe. Ale może maski przeciw smogowe nie są złym pomysłem?