Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Jak przygotować się do wakacji w Pieninach

Jeśli jedziesz na wakacje w górskim pensjonacie,

domki w górach na sylwestra

pod namiot albo wybierasz letniskowe domki Pieniny mogą być bardzo ciekawym pomysłem na cel podróży. Jednak wycieczki w góry muszą być dobrze zaplanowane, by wakacje można było uznać za udane. Na niektóre czynniki, jak pogoda, nie mamy wpływu, jednak możemy przygotować się na ich zneutralizowanie. Jaka pora roku jest najlepsza na wypoczynek w Pieninach?
Jeśli planujemy spływ Dunajcem przede wszystkim warto zadać sobie pytanie czy chcemy przedzierać się przez tłum turystów, których najwięcej jest w lipcu i sierpniu, czy lepiej skorzystać z oferty spływu w innym terminie. Warto pamiętać, że nawet latem w górach jest zimniej i łatwo o załamanie pogody. Koniecznie należy zabrać ze sobą ciepłe ubranie, także przeciwdeszczowe. Flisacy rozpoczynają spływy już na początku kwietnia, a ostatnie organizowane są w październiku. W nieodpowiednich warunkach kursy są odwoływane.
Jaka pogoda jest najlepsza na górskie spacery?
Pieniny są niższym pasmem górskim niż Tatry, stąd zmiany temperatur nie są aż tak dokuczające. Jednak nawet w sezonie letnim zdarza się, że temperatura znacznie odbiega od tej w centrum kraju. Szczególnie w lipcu często zdarzają się burze. O ile na przełomie września i października jest już zimniej i trzeba dbać o wierzchnią ciepłą garderobę, o tyle na szlakach nie spotkamy już takich rzeszy turystów jak w sierpniu czy lipcu.
Sezon w górach, także w Pieninach, trwa cały rok. Zimą bez problemu można zdecydować się na wyjazd w Pieniny jeśli tylko jesteśmy amatorami zimowego szaleństwa na stoku. Obecność opadów śniegu nie jest konieczna. Trasy dla narciarzy są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu można liczyć na idealne warunki do zjazdu.
Tak naprawdę to, w jakim miesiącu czy porze roku pojedziemy w góry, zależy całkowicie od naszych preferencji. Pieniny są atrakcyjne o każdej porze roku: wiosną, latem, jesienią i zimą i każda z nich ma swoje uroki. Pamiętajmy jednak, że to nadal góry i pogoda nawet latem bywa bardzo zmienna.