Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Ile zapłacimy za sprowadzenie auta z Niemiec?

Od wielu lat panuje powszechna opinia, że samochody sprowadzone z za naszej zachodniej granicy utrzymane są w dobrym stanie technicznym i są zadbane przez swoich poprzednich właścicieli. Związane jest to chociażby z bardzo dobrym stanem niemieckich dróg, przez co auta te są zdecydowanie mniej narażone na uszkodzenia. Ale to nie wszystko. Za kwotę nierzadko dużo niższą, aniżeli musielibyśmy zapłacić na naszym domowym rynku, możemy stać się posiadaczami całkiem dobrej maszyny.

I to nawet wliczając koszt sprowadzenia auta z Niemiec.

Składa się na to kilka opłat. Po pierwsze, musimy fizycznie dotrzeć po nasz zakup i sprowadzić go do Polski, czy to na lawecie czy już na własnych kołach, więc musimy zapłacić np. za wynajem tejże lawety czy ponieść koszty opłat obowiązujących na niemieckich autostradach, nie wspominając już o kupnie samego paliwa. Następnie należy przetłumaczyć wszystkie dokumenty auta, jak i umowę kupna sprzedaży z języka niemieckiego na polski, co musi zostać wykonane przez tłumacza przysięgłego. Gdy już wrócimy razem z naszym samochodem do kraju, po pierwsze należy udać się do Urzędu Celnego w celu obliczenia akcyzy, potem musimy liczyć się z kilkoma opłatami w Urzędzie Skarbowym, a także czeka nas wizyta w Wydziale Komunikacji w celu zarejestrowania naszego samochodu, co również jest obarczone paroma płatnościami.

Na szczęście od niedawna nabywcy indywidualni zwolnieni są z opłaty ekologicznej co w widoczny sposób obniża całkowity koszt sprowadzenia niemieckiego auta.

Jednakże koniec końców, sumując całą przeprowadzoną operację, możemy być naprawdę mile zaskoczeni z tego ile udało nam się zaoszczędzić, porównując to do cen aut sprzedawanych w Polsce. Warto zatem poświęcić nieco czasu na poszukiwania interesującej nas oferty na strony z samochodami z niemiec, by potem móc cieszyć się nie tylko z dobrego auta, ale i z dobrego stanu naszego portfela.

strony z samochodami z niemiec