Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Emulator adblue – pierwszy etap w trosce o otoczenie

Każdy z nas pragnąłby żyć w czystym otoczeniu. Każdy z nas chciałby spoglądać na błękitne niebo oraz pełną piersią oddychać w ciągu nocnych spacerów. Chcemy żyć w nienaruszonym cywilizacją świecie i w tym samym czasie korzystać ze wszelkich udogodnień proponowanych nam przez cywilizacje.

Nie da się zataić, że jednym z najmocniej szkodliwych oraz jednocześnie najmocniej kochanym przez ludzi wymysłem jest samochód. Producenci samochodów świadomi, jakie ryzyko powoduje ich towar, próbują modernizować go pod kątem nie wyłącznie parametrów oraz wygody, lecz również pod względem jego przyjazności dla otoczenia.
Jednym z najświeższych pomysłów jest system adblue, który analogicznie jak wprowadzony do użytku w latach siedemdziesiątych katalizator, ma jako cel neutralizacje produkowanych przez silnik spalin.

system adblue


System adblue opiera swe oddziaływanie na płynie, który minimalizuje przekazywane z silnika tlenki azotu do powietrza. Jest to płyn absolutnie nieszkodliwy dla natury oraz wprost dla kierowcy. Nie jest też nazbyt kosztowny oraz wymagający w korzystaniu z samochodu. Raz dolany płyn o koszcie kilkudziesięciu złotych, wystarcza na kilkanaście tysięcy pokonanych kilometrów.

Mimo to w społeczności części prowadzących pojawił się protest wobec tego wynalazku. Ponawiającym się pytaniem, z którym stykają się pracownicy serwisów samochodowych, jest to o emulator adblue. Wydarza się w ten sposób na skutek oprogramowania komputerów pokładowych w autach wyekwipowanych w system adblue Po spożytkowaniu całego płynu, nie dopuści ono na zapuszczenie silnika.

Multum niezadowolonych z owego faktu kierowców zaczęło wykorzystywać emulator adblue, który zwodzi komputer pojazdu oraz pozwala na jazdę mimo niedoboru płynu.
Czy wyłączanie adblue jest stosowne? Zalety z niego się wywodzące zdecydowanie przewyższają pejoratywne aspekty, w związku z tym niewielki wydatek nie powinien być w takim wypadku kluczowy dla prowadzących.