Hufiec Puck

Importer części samochodowych
Części do samochodów niemieckich w hurtowych cenach.
Podzespoły do aut niemieckich
Hurtownia części do samochodów takich jak BMW ,VW itp.
Transport i specdycja
W kierunkach Niemcy -> Polska ; Polska ->Niemcy

Aromaterapia – olejki eteryczne w pielęgnacji i uzdrawianiu

Aromaty oddziałują na nasz umysł oraz ciało, używane są już od czasów starożytnych. Dobroczynne oddziaływanie mieszanek zapachowych oraz olejków eterycznych jest doceniane od dawna przez dużą liczbę osób ceniących naturę i jej dary.

olejki

Olejki eteryczne to stężone ekstrakty z roślin, szczególnie wartościowe za sprawą swoich aromatów i szerokiemu zastosowaniu w leczeniu rozmaitego typu schorzeń. aromaterapia ma swoje korzenie w starożytności, stosowali ją już Egipcjanie. Olejki eteryczne zdołamy używać w przeróżny sposób poprzez rozpylanie lub podgrzewanie, W trakcie masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych, paląc świece zapachowe, wlewając do kąpieli, robiąc inhalacje bądź kompresy. Olejki eteryczne używane są szeroko w kosmetykach, salonach masażu, gabinetach kosmetycznych.

Powinno się koniecznie odróżnić olejki eteryczne od mieszanek zapachowych, te drugie nie są czystymi ekstraktami i posiadają zdecydowanie mniejsze zdolności uzdrawiające. W aromaterapii stosujemy olejki eteryczne pojedynczo, istnieje ich plus minus trzysta, sprawdzają się też w przeróżnych mieszankach.

Masaż wykonany z pomocą olejków eterycznych da radę realizować różnorodne funkcje: relaksującą, pobudzającą, wzmacniającą. Olejek do masażu to olej bazowy z dodatkiem wybranego olejku eterycznego, który wspomoże w pielęgnacji masowanego ciała i odświeży umysł. Jakim sposobem przyszykować tego typu olej? Około 50 ml oleju bazowego wlewamy do miseczki, dorzucamy do niego mniej więcej 15-20 kropelek olejku eterycznego, a potem mieszamy. Olej należy przechować w ciemnej odpowiednio zamkniętej butelce, a zanim go użyjemy wypada nim porządnie wstrząsnąć. Przed masażem grzejemy olej w dłoniach, aby doprowadzić jego temperaturę do temperatury naszego ciała.

Aromaterapia"/

Które olejki eteryczne damy radę użyć do masażu? Skorzystajmy z olejku z drzewa cedrowego, który pobudza i pobudza organizm, oraz działa tonizująco oraz odkażająco. Drzewo sandałowe wygładza skórę, uspokaja i relaksuje. Geranium działa antydepresyjne, korzystnie oddziałuje na obieg krwi, przynosi ulgę zmęczonym nogom. Jaśmin jest afrodyzjakiem, reguluje stan ducha oraz relaksuje. Jak widać bogactwo natury jest bezkresne, a i tak wyliczyliśmy ledwo parę z dobroczynnych olejków eterycznych.